Храм святого великомученика Димитрія Солунського відвідує дуже багато християн. Особливо це відчувається на великі свята, коли кількість парафіян перевищує можливу вмістимість храмової споруди. Але й просто недільні дні не обділені увагою вірних і постійних парафіян нашої громади. Зазвичай, храм на богослужіннях по неділях заповнений, а на свята – оточений парафіянами, що стоять навколо і слухають богослужіння завдяки якісному зовнішньому озвучуванню. Тому порахувати, хоча б приблизно, кількість наших парафіян є дуже складною справою. Це є проблемою усіх багатолюдних громад, особливо у великих містах. Ми хоч і не в місті, але парафіяни з’їздяться на богослужіння з різних куточків Києва, Київської області і не тільки.

 

Громада пробує ввести офіційне членство у свої лави. Ця практика не дуже розповсюджена на теренах України, але добре відома в українській діаспорі Нового і Старого Світу. Та на відміну від діаспорного членства, у якому обов’язковими є фінансові внески, наша громада цього не вимагає, а залишає на вільний розсуд жертовність кожного свого члена. Для того, щоб офіційно стати членом громади Св. Димитрія Солунського, необхідно заповнити анкету парафіянина і передати свічниці у храмі. Інформація в анкеті дозволяє настоятелю ближче познайомитися зі своїми парафіянами і вносити, здавалося б, невеличкі, але дуже важливі елементи у парафіяльно-родинне життя, що зближують громаду: це, наприклад, привітання з іменинами і днями народження своїх парафіян, що відбуваються після кожного богослужіння і супроводжуються урочистим співом  побажання Многих літ. Єдиною вимогою до члена нашої парафії є регулярне відвідування богослужінь і життя у сповіді та причасті. На сьогодні у нас офіційно зареєстрованими парафіянами є близько 300 людей.

Різні люди приходять до Бога з різних причин – хто з радості і вдячності Богу, а хто – з горя і розпачу. Та, незважаючи на різноманітні потреби наших парафіян, нас усіх об’єднують одне – віра в Бога і бажання піклуватися про свою безсмертну душу. Кожен християнин, що переступив поріг нашого храму, є важливим і дорогим гостем, а згодом – і членом нашої громади, адже немає нічого важливішого за спасіння людської душі у Бозі, і ми це цінуємо. Тому у нашій громаді, з самих перших днів її існування, створена атмосфера затишку і тепла для кожного, хто стане її членом; а це допомагає людині знайти і пізнати Бога у своєму земному житті. Пересвідчитися у цьому може кожен, хто прийде на богослужіння у храм св. Димитрія.

Без Бога немає спасіння, і Церква є саме тим інститутом, що якнайкраще виконує місію спасіння людської душі через з’єднання людини з Богом. Запрошуємо усіх, хто усвідомив у цьому необхідність, до нашої релігійної громади – малої, але надійної частинки великого Корабля Спасіння – Церкви Христової!

 

Анкета парафіянина

Натисніть правою кнопкою миші на зображення анкети. Збережіть зображення і роздрукуйте.

Скринька для анкет у храмі біля церковної лавки.