Мірна (ростова) іменна ікона – найкращий і особливий подарунок ручної роботи на Хрещення або на День народження дитини!

Свято-Димитрівська громада пропонує унікальну можливість для батьків та хрещених батьків, які готуються до Хрещення своєї дитини, або хочуть зробити особливий подарунок людині у будь-якому віці – замовлення різьбленої Мірної (ростової) ікони.

Мірна, ростова ікона – особлива ікона, написана (вирізьблена) вручну майстром-різбларем на дошці, розмір якої відповідає зросту малюка на момент його народження. Зображується на ній, у повний зріст, Святий Покровитель, на честь якого називається дитина. Така ікона є особиста, унікальна та неповторна для людини і, з огляду на це, стає найкращим подарунком в день Хрещення.

Образ Святого Небесного Заступника обирається згідно з іменем, яким названа дитина. Тож, якщо ви, наприклад, назвали вашого малюка на честь вв. ап. Андрія Первозваного, то саме цей святий і буде зображений у повний зріст на мірній іконі.
Деякі храми, як і храм св. Димирія Солунського, мають гарну традицію благословляти дитину іконою в день її охрещення. Для цього підходять ікони Ангела Охоронця або ж ікона іменна – Небесного Покровителя на честь якого названа дитина. Ікона лежить на тетраподі, біля якого відбувається Таїнство Хрещення, а в кінці обряду священик нею благословляєт новоохрещене немовля. Опісля Хрещення батьки ставлять ікону над ліжечком дитини. Така ікона не тільки благословляє дитину, але й нагадує батькам, а згодом і самій дитині, про день святого Хрещення і про необхідність молитви до Бога і святих Заступників, адже батьківська молитва має надзвичайно велику силу. Мірна ікона не тільки зможе виконати таку роль у духовному житті новоохрещуваного, але й стати духовною цінністю для дитини та її родини.
Святий, на честь котрого називається дитина, стає для новоохрещуваного Небесним Заступником і Покровителем. Християнин, звертаючись у молитвах до цього Заступника і беручи за приклад його побожне життя, отримує від нього покровительство перед Самим Богом. Але святий ніколи не стане Покровителем і Заступником, якщо дитина, а спочатку батьки дитини, не будуть до нього молитовно звертатися і брати з нього приклад. Тому привчати дитину молитися до свого святого та знати його побожне життя є обов’язком хрещених та рідних батьків, які хочуть добра своїй дитині. 

Свято-Димитрівська громада, єдина на всю Україну, має можливість виготовляти унікальні мірні ікони вирізані на дерев'яних дошках. Виконавці – побожні й талановиті різьбларі, які довели свій талант у різьбленні іконостасу і кіотів у Свято-Димитрівському храмі та фігур Різдвяного вертепу.

Для замовлення мірної ікони необхідно знати ім’я та зріст дитини на момент народження.

Вартість – 3000 грн. Ця вартість є мінімальною для ручної мистецької роботи, адже будь-які інші пропозиції серед українських іконописців та різьбларів розпочинаються від 6-7 тис. грн. 

Термін виконання – до 3-х днів.

Для замовлення і консультацій з приводу створення мірної ікони звертайтеся до настоятеля храму о. Богдана 050 414-20-25.

 

Мірні ікони. Різьба по дереву, липа. Виконавці – майстри Свято-Димитрівської громади.

 

Нехай наші Небесні Покровителі й Заступники допомагають нам жити побожним і гідним християнським життям та здобути омріяне Царство Боже!

 

Приклади різних мірних ікон нашої роботи:

 

Читайте також про таїнство Хрещення в Свято-Димитрівському храмі:

"Опис хрещення у нашому храмі"

"Хрещення (Таїнство хрещення) у запитаннях та відповідях"

"Що треба для Хрещення"