Подяка розвиває вашу віру, коли настають важкі часи - коли все втрачає сенс, коли ви не можете ні в чому розібратися, коли на молитви немає відповіді, коли життя здається огидним, коли все йде зовсім не так, як ви того хотіли. Кожен може дякувати Богові за добре. Але коли ви можете дякувати Богові навіть переживаючи поганий час, тоді віра ваша зростає і ваші духовні корені зміцнюються.

«Та хоч би й не цвіла смоківниця вже більше, у виноградниках не було врожаю; хоч би й завів плід дерева оливкового, і ниви не родили більше хліба, зникли з кошари вівці, і не було в хлівах товару, - я все ж таки в Господі буду радіти, і веселитись у Бозі, моїм Спасителі» (Авакум 3,17-18)

В Біблії ми бачимо, як пророк Авакум проходив через складні часи. Він говорив: «Та хоч би й не цвіла смоківниця вже більше, у виноградниках не було врожаю; хоч би й завів плід дерева оливкового, і ниви не родили більше хліба, зникли з кошари вівці, і не було в хлівах товару, - я все ж таки в Господі буду радіти, і веселитись у Бозі, моїм Спасителі.» (Авакум 3,17-18).

Авакум не дякував Богові за все те, що пішло не так в його житті. Що ж було причиною його подяки? «в Господі буду радіти, і веселитись у Бозі, моїм Спасителі.»

Авакум міг би сказати: «Все інше в моєму житті жахливе, але я можу бути вдячним, бо Господь - Спаситель мій. Він витягне мене звідси. Він проведе мене через це. Я не сам по собі. Він не залишив мене. І я буду продовжувати дякувати Богові.»

Це остаточне випробування нашої віри: Чи можете ви дякувати Богові, коли життя огидне? Це випробування, яке показує, наскільки глибокі корені вашої віри.

Коли ви проходите через важкі часи, вам потрібно дивитися на час, що залишився, а не на втрачене, і бути вдячним за це. Неважливо, наскільки все погано - завжди будуть тисячі речей, за які ви можете бути вдячні. Неважливо, наскільки все погано - ви завжди можете бути вдячні Богу за те, що Він - Бог. Він обіцяв спостерігати за вами, допомагати вам, зміцнювати вас, піклуватися про вас, творити чудеса, відповідати на ваші молитви. І Він обіцяв, що навіть якщо щось у вашому житті піде не так, Він може змінити це на благо.

Джерело